Imagini de la testarea fizica a arbitrilor de futsal

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariumart. 06, 2021

Inainte de inceperea returului campionatului, arbitrii si observatorii de arbitri – futsal au participat la seminarul pe care CCA l-a organizat online. S-a discutat despre jucarea mingii cu mana, impiedicarea inscrierii unui gol sau a unei ocazii clare de inscriere a unui gol (DOGSO), plasament si deplasare, colaborare, atacuri regulamentare si neregulamentare, managementul jocului. Temele, bazate pe imagini video, au fost sustinute de Andrei Ionita, Bogdan Sorescu si Gabriel Gherman. Ca de obicei, arbitrii si observatorii de arbitri au fost testati video cat si teoretic. Testarea fizica a arbitrilor a avut loc in 3 centre: Cluj Napoca, Galati si Bucuresti.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!