Imagini de la seminarul de iarna pentru arbitrii si observatorii de futsal

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariufeb. 20, 2020

In perioada 31 ianuarie – 01 februarie, la CNAF Mogosoaia, arbitrii si observatorii de arbitri futsal au participat la seminarul pe care CCA il organizeaza in fiecare iarna, inainte de inceperea returului campionatului. S-a discutat despre plasament, deplasare si colaborare, concentrarea si controlul jocului, comportari nesportive-simulari, atacuri regulamentare si neregulamentare, managementul jocului. Temele, bazate pe imagini video, au fost sustinute de Andrei Ionita, Bogdan Sorescu si Gabriel Gherman.
Ca de obicei, arbitrii au fost testati video, teoretic si fizic.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!