Imagini de la cursul de vara pentru arbitrii din Liga 3 / Bucuresti

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 24, 2018

In perioada 09 – 19 august, arbitrii si arbitrii asistenti din Liga 3 au participat la cursul pe care CCA il organizeaza in fiecare vara, inainte de inceperea campionatului. Au fost 3 centre: Bucuresti (09 – 11 august), Piatra Neamt (10 – 12 august) si Cluj Napoca (17 – 19 august).

La fel ca la Liga 1 si 2, s-a discutat despre noutatile din Legile Jocului, ofsaid, DOGSO/SPA, jucarea mingii cu mana, lucrul in echipa, atacuri si controlul jocului. Temele, bazate pe imagini video, au fost sustinute de Alexandru Deaconu (Bucuresti), Cristian Nica, Liviu Ciubotariu Piatra Neamt), Eduard Dumitrescu si Zoltan Szekely (Cluj Napoca).

Ca de obicei, arbitrii au fost testati video, teoretic si fizic.

Mai jos puteti vedea o serie de imagini de la cursul desfasurat la Hotel Mirage – Tancabesti (Centrul – Bucuresti), unde au participat arbitrii din urmatoarele judete: AG, BV, CL, CT, DB, DJ, GR, IF, IL, OT, PH, TR, VL, B. In ultima zi a seminarului, acestia s-au intalnit si cu presedintele CCA, Kyros Vassaras, care le-a oferit cateva sfaturi pentru noul sezon.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!