Imagini cu fetele care au arbitrat Franta-Bulgaria 14-0

Postat de Ionut BorcanNici un comentariunov. 30, 2013

Babadac.Dananae.Popescu_Fr-Bg_1

Joi-seara, o brigada din Romania a condus partida Franta – Bulgaria, din preliminariile Campionatului Mondial de fotbal feminin. Jocul, disputat pe “MMArena”, din Le Mans, s-a incheiat cu victoria categorica a gazdelor: 14-0.

Cristina Babadac s-a aflat la centru, iar Gabriela Dananae si Speranta Popescu la liniile de margine. Al patrulea oficial a fost frantuzoaica Elodie Coppola.

Interesant este numarul faulturilor comise de cele doua echipe – doar 8 (6-2)! Mai multe au fost loviturile de la colt – 12, toate in dreptul gazdelor. In aceste conditii, Cristina Babadac nu a fost nevoita sa apeleze la cartonase.

 

Dananae.Babadac.Popescu_Fr-Bg

Babadac.Dananae.Popescu_Fr-Bg_2

ecusoane arb_Fr-Bg

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!