Imagini cu arbitrii romani de la jocul Israel – Azerbaidjan 3-1 (U21)

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariusept. 01, 2017

Joi, George Gaman, Mircea Grigoriu, Marius Nicoara si Catalin Popa cu condus partida Israel – Azerbaidjan, in preliminariile Campionatului European de tineret (sub 21 de ani). Jocul s-a disputat pe stadionul “Akko Municipal” si s-a incheiat cu scorul de 3-1 in favoarea gazdelor. Doua cartonase a aratat George Gaman: in minutul 25 l-a eliminat pe capitanul gazdelor, Neta Lavi, iar in minutul 33 l-a avertizat pe coechipierul acestuia – Shay Pinhas Ben David. In total a fluierat 26 de faulturi, 15 comise de gazde, 11 de oaspeti. Asistentii au semnalizat 3 ofsaiduri (1-2) si 6 lovituri de la colt (4-2). Observator de arbitri a fost turcul Erol Ersoy.

Dan Ucenic, arbitru asistent in prima liga israeliana, a realizat cateva fotografii cu cei patru romani, pentru site-ul nostru.

In ultima fotografie, primul din stanga este Erol Ersoy, iar primul din dreapta – Dan Ucenic.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!