Horațiu Feșnic va arbitra două echipe calificate la Cupa Mondială

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiun. 11, 2022

Horațiu Feșnic (Foto: FRF/Razvan Pasarica, Sport-Pictures)

Olanda – Țara Galilor din Grupa 4 a Ligii Națiunilor (Liga A) este meciul pe care UEFA i l-a încredințat lui Horațiu Feșnic. Un joc important între două echipe calificate la Campionatul Mondial din Qatar. Țara Galilor fiind chiar ultima, după ce a învins recent Ucraina.

Arbitrul clujean va fi ajutat de Valentin Avram (București), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca) și Sebastian Colțescu (București).

Francezul Fredy Fautrel a fost desemnat observator de arbitri, iar cehul Jaroslav Dudl – delegat de joc.

Partida se va disputa pe stadionul “Feijenoord – De Kuip”, marți, 14 iunie, de la ora 21:45 (ora României).

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!