Ghinion pentru 3 arbitri femei in Cupa Romaniei Timisoreana

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuaug. 28, 2013

Babadac Cristina_600x334_SdA

Faza a IV-a a Cupei Romaniei Timisoreana a fost una cu ghinion pentru 3 dintre fetele delegate sa arbitreze ieri. Motivul: neprezentarea oaspetilor la jocul pe care urmau sa-l conduca, CS Balotesti – Sportul Studentesc.

Ghinionistele au fost Cristina Babadac, Catalina Nan (ambele, Alexandria – Teleorman) si Adriana Marinescu (Bucuresti). Prestatia lor ar fi trebuit sa fie notata de catre Andrei Gheorghe, in timp ce de buna organizare a jocului urma sa se ocupe Camil Oprisan (ambii din Ploiesti).

O alta brigada formata exclusiv din arbitri femei a condus partida dintre Juventus Bucuresti si ACS Berceni, incheiata cu victoria oaspetilor (scor: 0-1). La centru s-a aflat Cristina Trandafir (Bujor), iar la liniile de margine Mihaela Gomoescu si Mihaela Militaru (toate, din Bucuresti). La acest joc rolul observatorului de arbitri l-a indeplinit Irina Mirt, fosta asistenta FIFA, domiciliata in Capitala.

Celelalte fete care au oficiat in aceasta faza a competitiei sunt: Alina Pesu (arbitru, Chindia-Alro 3-2), Alexandra Apostu (asistent, Sporting Liesti – Dunarea Galati 0-1), Roxana Mazilu (asistent, Pandurii Lignitul Tg. Jiu 2 – Club Sportiv U Craiova 1-6), Gabriela Dananae si Speranta Popescu (asistenti, Viitorul Axintele – Farul Constanta 1-3).

 Vedeti si:

Arbitrii si observatorii jocurilor din faza a IV-a a Cupei Romaniei

Arbitrii jocurilor din faza a III-a Cupei Romaniei Timisoreana

Arbitrii jocurilor din faza a II-a Cupei Romaniei Timisoreana

Arbitrii jocurilor din faza I a Cupei Romaniei Timisoreana

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!