FUTSAL | Doi arbitri romani, la cursul de instruire pentru EURO 2014

Postat de Ionut BorcanNici un comentariunov. 11, 2013

Sorescu.Bajan.Gherman_Slovacia_1

In perioada 12-14 noiembrie, in Belgia, la Gent, va avea loc cursul de instruire pentru arbitrii FIFA preselectati in vederea Campionatul European de futsal, programat anul viitor, in aceeasi tara. Au fost invitati sa participe 33 de arbitri din Elite si First Class.

Romania va fi reprezentata de Bogdan Sorescu (Elite) si Gabriel Gherman (First), acestia avand mari sanse sa oficieze la turneul final, care se va desfasura in perioada 28 ianuarie – 8 februarie 2014.

Ar mai fi de mentionat faptul ca acesta este cel de-al 7-lea curs de instruire pentru arbitrii FIFA de futsal din Europa.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!