Fotbal Feminin | Cristina Dorcioman va conduce finala EURO 2013

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuiul. 27, 2013

Cristina Dorcioman_s

Cristina Dorcioman (foto: Sportsfile) a fost desemnata de catre UEFA sa conduca finala Campionatului European de fotbal feminin, dintre Germania si Norvegia. Partida se va disputa la Solna, pe “Friends Arena”, duminica, 28 iulie, de la ora 17:00. 

Arbitru international din 2002, Cristina Dorcioman (39 ani) are in palmares 62 de jocuri la nivel european. La finala ea va fi ajutata de catre arbitrii asistenti Maria Luisa Villa Gutierrez (Spania) si Sian Massey (Anglia). Al patrulea oficial a fost desemnata Kirsi Heikkinen din Finlanda.

La turneul din Suedia, Cristina a mai condus doua jocuri: Olanda – Islanda si Finlanda – Suedia. Delegarea sa la finala EURO 2013, vine ca o incununare a unui an excelent pentru arbitrajul feminin romanesc. Va reamintesc faptul ca finala Ligii Campionilor, disputata in urma cu doua luni a fost condusa de o brigada din tara noastra, in frunte cu Teodora Albon.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!