Fostul asistent FIFA Cristian Nica a devenit arbitru de minifotbal: “Este o noua experienta pentru mine”

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariumart. 15, 2015

Cristi-Nica_ultimul-joc-in-EL_600x506

Retras din activitate la sfarsitul lui 2013, fostul asistent FIFA Cristian Nica (foto) a devenit arbitru de minifotbal. El a debutat in noua postura saptamana trecuta, cand a oficiat in campionatul LMF, organizat in Prahova. Coleg de echipa i-a fost Razvan Dincuta, arbitru in prima liga de futsal. 

“Este o noua experienta pentru mine. Una foarte interesanta, diferita de fotbalul pe teren mare, si care nu are legatura cu celelalte activitati pe care le desfasor. Imi place si sper ca timpul sa-mi permita sa oficiez la cat mai multe jocuri.”, ne-a declarat arbitrul ploiestean, dupa debutul sau. 

In prezent, Cristian Nica este membru in Comisia Centrala a Arbitrilor si observator in Liga 1. In afara arbitrajului este presedinte la CSM Ploiesti.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!