Fostul asistent de Liga 2 Ciprian Geambazu a debutat ca observator

Postat de ScoalaDeArbitriUn comentariuaug. 20, 2015

CiprianGeambazu_105x160Fost arbitru asistent in Liga 2, pana in aceasta vara, Ciprian Petre Geambazu a debutat ca observator in Campionatul Judetean Prahova. Evenimentul s-a petrecut la partida Vulturii Provita – Cetate Coada Izvor (scor: 2-0), disputata sambata, 15 august 2015, in prima etapa din Super Liga B. Arbitrii pe care i-a supervizat au fost Marius Petre, Adrian Dumitrescu si Eduard Neagu.

Nascut la Busteni, pe 29 iunie 1977, Ciprian Geambazu a devenit arbitru in 1996. In 1999 a obtinut Categoria I, iar in 2000 a promovat in Liga 3. Doi ani mai tarziu a facut pasul catre Liga 2, unde a activat pana in aceasta vara. Ultimul sau joc la acest nivel a fost Gloria Buzau – Rapid Suceava, pe 30 mai 2015. Iulian Calin s-a aflat la centru, iar Damian Antal la cealalta linie de margine. Rezerva a fost Cristian Catana, in timp ce Ion Olteanu a indeplinit rolul observatorului de arbitri.

Ciprian Geambazu_ultimul joc Liga 2_30.05.15

Pe 9 iunie 2015 a bifat ultima delegare la judet, chiar la finala Cupei Romaniei la acest nivel, CS Paulesti – FC Banesti (scor: 2-0). La centru s-a aflat Ionut Neagu, celalalt asistent fiind Catalin Popovici, iar rezerva Laurentiu Piciu. Dupa meci, a fost premiat de catre AJF si CJA Prahova, pentru intreaga activitate.

Cariera de arbitru si-a încheiat-o cu finala Campionatului de Juniori A1, dintre CS Bihor si CSM Pașcani (scor: 1-4). Jocul s-a disputat la Centrul de pregătire Buftea, pe 30 iunie 2015. Colegi de brigada i-au fost ploiestenii Ovidiu Oprea, Valentin Dumitru si Madalin Marinescu (rezervă).

Dumitru.Oprea.Geambazu_finala Cupei R-judet_09.06.15_480x506

In afara arbitrajului, Ciprian a absolvit IEFS Brașov (in 2000) si Școala de preparatori fizici. De asemenea, este si posesor al licentei UEFA B. Este casatorit si are un băiat. 

ScoalaDeArbitri.Ro il felicita pentru cariera de arbitru si ii ureaza succes in cea de observator!

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!