Exclus din arbitraj, dupa ce a batut un jucator (Video)

Postat de Ionut Borcan2 Comentariiapr. 29, 2013

Un incident incredibil, petrecut vineri, la jocul dintre echipele de tineret ale cluburilor Terek Groznii si Amkar Perm, face inconjurul internetului. Imediat dupa ce colegul sau a fluierat finalul meciului, arbitrul asistent Musa Kadyrov s-a napustit asupra lui Ilya Krichmara, jucator al oaspetilor de la Amkar, lovindu-l cu pumnii si cu picioarele.

Conform site-ului lifenews.ru, care a publicat imaginile in exclusivitate, se pare ca reactia asistentului a venit in urma insultelor repetate pe care jucatorul i le-a adresat in timpul partidei. Dupa acest incident, Musa Kadyrov a fost exclus din arbitraj, o masura normala luata de catre Comisia de Disciplina din cadrul Federatiei de Fotbal din Rusia.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!