După 10 ani, din nou o brigadă feminină în Liga 1

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuapr. 18, 2022
De la stânga: Mihaela Țepușă, Iuliana Demetrescu și Petruța Iugulescu (Foto: AJF Buzau)

Meciul din această seară dintre Rapid și Gaz Metan Mediaș, din play-out-ul Ligii 1, va fi arbitrat de o brigadă feminină. La centru se va afla Iuliana Demetrescu (Rm. Vâlcea), iar la liniile de margine Petruța Iugulescu (Buftea) și Mihaela Țepușă (Buzău). Al patrulea oficial a fost numit Claudiu Marcu (Constanța), iar Irina Mîrț a fost desemnată observator de arbitri.
Ultimul joc din Liga 1 condus de o echipa feminina a fost în 2012, iar la una dintre linii s-a aflat Petruța Iugulescu. Teodora Albon a fost la centru, iar la cealaltă linie Andra Hiticaș. Partida de atunci a fost: Concordia Chiajna – Pandurii Târgu Jiu, scor 3-1.
Meciul din această seară va începe la ora 20:30, si va putea fi urmărit pe Digi Sport, Orange Sport și Look Sport.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!