Detalii si imagini de la cursul observatorilor din Liga 2

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiul. 30, 2018

Imediat dupa cursul arbitrilor din Liga 2, de saptamana trecuta, CCA a organizat seminarul pentru observatorii de arbitri din acelasi esalon. Acesta s-a desfasurat tot la Cheile Gradistei, intre 25 si 26 iulie.

Unele teme au fost asemanatoare: noutatile din Legile Jocului, jucarea mingii cu mana, lucrul in echipa, atacuri. S-a discutat insa si despre rolul observatorului de arbitri, scopul raportului de observare, sistemul de notare – care a suferit unele modificari in aceasta vara.

Lectori au fost vicepresedintele CCA, Alexandru Deaconu, si Augustus Constantin.

In prima zi, observatorii au fost testati video si teoretic.

Lista nominală a observatorilor oficiali de arbitri din Liga 2

Vezi si:

Imagini de la cursul de vara pentru arbitrii si arbitrii asistenti din Liga 2

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!