Detalii si imagini de la cursul observatorilor de arbitri din Liga 2

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 05, 2016

Curs-OBS-L2_vara16 (1)

Miercuri, 3 august 2016, la Casa Fotbalului, din Bucuresti, s-a desfasurat cursul de instruire pentru observatorii de arbitri din Liga 2. Dupa deschiderea cursului, la care a participat si Gabriel Bodescu, secretarul general-adjunct al FRF, s-a trecut la prezentarea diverselor teme. Pe parcursul catorva ore s-a discutat intens despre noile modificari ale Legilor Jocului, lectori fiind Alexandru Deaconu si Augustus Constantin. Primul a si condus de altfel cursul, vicepresedintele CCA fiind si responsabilul departamentului de observatori.

S-a insistat mult pe rolul foarte important pe care il au observatorii de arbitri, dar si pe raportul  pe care acestia trebuie sa-l completeze dupa joc. De asemenea, au fost analizate diverse faze  video.

Ziua s-a incheiat cu o testarea teoretica (20 intrebari), dupa ce, in prealabil, observatorii au sustinut si o testare video (10 faze).

Curs-OBS-L2_vara16 (2) Curs-OBS-L2_vara16 (3) Curs-OBS-L2_vara16 (4) Curs-OBS-L2_vara16 (5) Curs-OBS-L2_vara16 (6) Curs-OBS-L2_vara16 (7) Curs-OBS-L2_vara16 (8) Curs-OBS-L2_vara16 (9) Curs-OBS-L2_vara16 (10) Curs-OBS-L2_vara16 (11)

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!