Detalii si imagini de la cursul de instruire pentru arbitrii din loturile judetene – Futsal

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariusept. 26, 2018

Comisia Centrala a Arbitrilor a organizat, in perioada 12 – 14 septembrie, la CNAF Mogosoaia,  un „Curs intensiv de instruire si perfectionare” pentru arbitrii de futsal din loturile judetene.

S-a discutat despre semnele si semnalele arbitrilor de futsal, plasament-deplasare si colaborare, jucarea mingii cu mana, jocul portarului, atacuri si comportari nesportive, DOGSO-SPA. Temele, bazate pe imagini video, au fost sustinute de Andrei Ionita, Bogdan Sorescu si Gabriel Gherman. Arbitrii au participat si la o sesiune de exercitii practice, pe terenul de joc. De asemenea, au fost testati video, teoretic si fizic.

Dupa acest curs, unii dintre cei 43 de participanti se vor regasi in lotul de arbitri pentru ligile 1 si 2.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!