Detalii si imagini de la cursul arbitrilor din Liga 2

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiul. 28, 2016

CursA-L2_Vara16 (1)

De duminica si pana miercuri, la Cheile Gradistei s-a desfasurat cursul arbitrilor si arbitrilor asistenti din Liga 2. Acesta a avut o desfasurare asemanatoare cu cel al colegilor din primul esalon, pe care Comisia Centrala a Arbitrilor l-a organizat in aceeasi locatie.

Pe langa obisnuitele teste la care sunt supusi inaintea fiecarui sezon – video, fizic si teoretic – arbitrii si arbitrii asistenti au participat la diverse teme prezentate de Alexandru Deaconu, Cristian Nica, Augustus Constantin si Zoltan Szekely. S-a discutat despre noile modificari ale Legilor Jocului, despre avantaj, jucarea mingii cu mana, atacuri, DOGSO si ofsaid, insistandu-se pe faze video.

Comisia Centrala a Arbitrilor a avut si un invitat special la acest curs – danezul Jorn West Larsen, responsabil Conventia UEFA pentru Romania. Acesta a prezentat si o tema, in care a vorbit despre controlul jocului.

Cursul s-a incheiat cu recomandarile CCA pentru noul sezon.

CursA-L2_Vara16 (2) CursA-L2_Vara16 (3) CursA-L2_Vara16 (4) CursA-L2_Vara16 (5) CursA-L2_Vara16 (6) CursA-L2_Vara16 (8) CursA-L2_Vara16 (9) CursA-L2_Vara16 (10) CursA-L2_Vara16 (11) CursA-L2_Vara16 (12)

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!