Cursul arbitrilor din Liga 2, la Cheile Gradistei / S-au schimbat testele fizice

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuiul. 21, 2014

CCA_Sigla noua_150x94Comisia Centrala a Arbitrilor a anuntat ca in perioada 19-22 august 2014 se va desfasura cursul de instruire cu arbitrii si arbitrii asistenti din Liga 2. Locatia aleasa este Cheile Gradistei – Fundata, aceeasi in care s-a pregatit si lotul de Liga 1.

Pentru prima data la acest nivel, testarea fizica va consta in: 6 x40 m si testul YOYO pentru arbitri, respectiv 6 x 40 m si testul ARIET pentru asistenti, la fel ca la Liga 1.

In comunicatul postat pe site-ul CCA se precizeaza ca programul si alte detalii cu privire la curs vor fi afisate in cel mai scurt timp.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!