Cursul arbitrilor din Liga 1, la Cheile Gradistei

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuiul. 10, 2014

CCA_Sigla noua_150x94Comisia Centrala a Arbitrilor a anuntat ca in perioada 13-18 iulie se va desfasura cursul de instruire cu arbitrii si arbitrii asistenti din Liga 1. Locatia aleasa este Cheile Gradistei – Fundata.

Testarea fizica va consta in: 6 x40 m si testul YOYO pentru arbitri, respectiv 6 x 40 m si testul ARIET pentru asistenti.

In comunicatul postat pe site-ul CCA se precizeaza ca programul si alte detalii cu privire la curs vor fi afisate in cel mai scurt timp.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!