Cristina Trandafir si Alexandra Apostu au debutat la Campionatul European Under 17

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariumai 03, 2017

Cristina-Trandafir+Teodora-Apostu_frf_600x420Ieri, in Cehia, a debutat Campionatul European de fotbal feminin rezervat junioarelor Under 17.

Dupa cum v-am anuntat deja, Romania are doua reprezentante: Cristina Trandafir (arbitru) si Alexandra Apostu (arbitru asistent), ambele oficiind la jocuri importante.

Alexandra a facut parte din brigada care a condus meciul de deschidere, Cehia – Franta, scor: 1-2. La centru s-a aflat finlandeza Ifeoma Kulmala, iar la cealalta linie Sabrina Keinersdorfer, din Elvetia. Hannelore Onsea (Belgia) a fost al patrulea oficial.

Cristina a arbitrat partida dintre Spania si Germania, reeditarea finalei din 2016, castigata de Germania, dupa loviturile de departajare. Tot nemtoaicele au invins si ieri, cu 4-1. Colegele romancei au fost: Aleksandra Prus (Polonia), Ieva Ramanauskiene (Lituania) si rezerva Maria Marotta (Italia). In statistica realizata de UEFA apar 18 faulturi (7-11) si 4 avertismente (2-2).

Campionatul European se desfasoara in perioada 2-14 mai, la turneul final fiind calificate opt nationale: Cehia, Franta, Germania, Spania (grupa A), Anglia, Olanda, Norvegia, Irlanda (grupa B).

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!