Cristina Dorcioman, in paginile revistei Beau Monde

Postat de Ionut BorcanNici un comentariunov. 08, 2014

Cristina Dorcioman_BeauMonde_491x647

In editia de noiembrie, revista Beau Monde – un concept media international al stilului, feminitatii si elegantei -, aduce impreuna sapte femei cu joburi atipice si povesti pe masura. Alpinist, somelier, barman, pilot, chef, jurnalist de razboi, arbitru de fotbal – toate la feminin, intr-un dosar special. Crina Coco Popescu, Marinela Vasilica Ardelean, Aida Ashor, Andreea Litescu, Patrizia Paglieri, Carmen Gavrila si… Cristina Dorcioman.

Cu acceptul Beau Monde, va prezint mai jos povestea Cristinei, cea care anul trecut arbitra finala Campionatului European de fotbal feminin, dintre Germania si Norvegia (scor: 1-0).

Autorii materialului sunt Raluca Dumitra si Robert Ratiu, in timp ce fotografiile au fost realizate de Roald Aron.

 CristinaD_BeauMonde_11.14_960x619

Pentru a citi articolul dati click aici: 

Masculin vs. Feminin: 7 femei care schimba regula / Cristina Dorcioman

In alta ordine de idei, in aceasta seara Cristina conduce partida dintre FC Barcelona – Bristol Academy, contand pentru prima mansa a fazei optimilor de finala din Champions League (fotbal feminin). Alaturi de ea se afla Petruta Iugulescu si Patricia Samsudean. La pauza scorul era 1-0 pentru oaspete.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!