Cristian Balaj, delegat in returul play-off-ului Europa League

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuaug. 21, 2013

Cristian Balaj_600x273

Pe langa cele doua brigazi care vor oficia maine-seara in Europa League (vezi aici), o alta echipa de arbitri din tara noastra va conduce un meci din play-off-ul competitiei organizate de UEFA. De data aceasta insa in mansa secunda. 

FC Dila Gori – Rapid Viena este jocul incredintat baimareanului Cristian Balaj (foto), partida tur, care se va disputa maine, urmand a fi condusa de suedezul Stefan Johannesson. Observator pentru arbitri la jocul din Austria va fi timisoreanul Nicolae Grigorescu (vezi aici).

 

UEFA EUROPA LEAGUE

Joi, 29 august 2013 

FC Dila Gori (GEO) – Rapid Viena (AUT)

Ora locala – 20:00 (19:00 in Romania)

Stadion: Mikheil Meskhi, Tbilisi (GEO)

Arbitru: Pavel Cristian Balaj (ROU)

Arbitru Asistent 1: Vasile Florin Marinescu (ROU)

Arbitru Asistent 2: Mihai Ovidiu Artene (ROU)

Al Patrulea Oficial: Sebastian Coltescu (ROU)

Observator Arbitri: Martin Iseli (SUI)

Delegat UEFA: Miroslav Ryszka (POL)

 

Vedeti si:

Doua brigazi romanesti, in primul tur al play-off-ului Europa League

Europa League, Play-off (tur) | Nicolae Grigorescu merge in Austria

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!