Corneliu Sorescu a demisionat din functia de presedinte al AJF Arges (VIDEO)

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariufeb. 22, 2015

cornelsorescu_179x200In cadrul Adunării Generale de vineri, preşedintele AJF Argeş, Corneliu Sorescu (foto), şi-a anunţat demisia din fruntea forului argeşean de fotbal, chiar în ziua în care a împlinit 64 de ani: “Domnilor eu constat că, de fapt, am pierdut frâiele Asociaţiei Judeţene de Fotbal, voi pleca, nu este niciun secret, mă mut la Ilfov şi mă voi angaja şi la Federaţia Română de Fotbal ca şi colaborator. Consideraţi demisia mea depusă în această seară şi în 30 de zile voi organiza alegeri anticipate, aşa cum prevede regulamentul.”, a declarant acesta, confrom site-ului sportinmuscel.ro.

Corneliu Sorescu este si membru al Comisiei Centrale a Arbitrilor, in cadrul careia raspunde de Liga 2.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!