Continua pregatirea arbitrilor romani pentru implementarea sistemului VAR

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariunov. 02, 2021

Vineri, 29 octombrie 2021, CCA a avut o intalnire online cu arbitrii si arbitrii asistenti din Liga 1, in care au fost prezentate concluziile dupa prima etapa de pregatire privind aplicarea protocolului VAR și sesiunile de simulatoare.

Kyros Vassaras a dat instructiuni despre practica corecta si analiza mai multor clipuri din punct de vedere VAR, iar Alexandru Deaconu a făcut rezumatul pregatirii oficialilor VAR din România de pana acum.

De luni incepe partea a doua a etapei de pregatire, cu situatii mai complicate, conform programului aprobat FIFA.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!