Coltescu si Ghinguleac, delegati de UEFA la un turneu de juniori

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariunov. 11, 2015

Ghinguleac.Coltescu_Leverkusen-Sociedad_1-5

Sebastian Coltescu si Adrian Ghinguleac au fost delegati de UEFA la un turneu de juniori sub 19 ani. Jocurile se vor disputa in Rusia, in cadrul grupei a 9-a a calificarilor pentru Campionatul European de anul viitor. Perioada de desfasurare este 11-16 noiembrie 2015.

Pe langa tara gazda vor mai participa nationalele Slovaciei, Norvegiei si Irlandei de Nord.

Cei doi romani vor debuta chiar in prima zi a turneului, la jocul Rusia – Slovacia. Partida se va disputa pe stadionul Central, din Soci, de la ora locala 17:00, aceeasi ca in Romania.

Ceilalti componenti ai brigazii sunt Djordjije Raznatovic (asistent) si Jovan Kaludjerovic (rezerva), ambii din Muntenegru. Lituanianul Paulius Malzinskas a fost desemnat observator de arbitri, iar francezul Patrick Wattebled observator de joc.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!