Cinci romani au participat la cursul arbitrilor de elita europeni

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuaug. 25, 2014

teodora_albon&C.Dorcioman_284x200xIn perioada 13-15 august, UEFA a organizat, la Nyon (Elvetia), un curs de instruire pentru cei mai buni arbitri din Europa. Practic, cei care vor oficia la jocuri din cadrul grupelor Champions League sau Europa League. Au fost prezenti 91 de barbati si 15 femei, din “Elite” si “First Category”. Bineinteles, fetele vor oficia in competitiile feminine.

Printre invitati s-au aflat si cinci romani, trei barbati si doua femei: Ovidiu Hategan, Alexandru Tudor, Cristian Balaj, Teodora Albon si Cristina Dorcioman.

Pe langa temele la care au participat, arbitrii au fost nevoiti sa sustina si teste fizice, teoretice si video. La primele, romanii avand rezultate excelente.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!