Chivulete, Birsan si Barbu, delegati in preliminariile Conference League. Augustus Constantin e observator de arbitri

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiul. 28, 2022
De la stanga: Mircea Orbulet, Marian Barbu, Dan Ucenic, Lucian Rusandu si Imre Bucsi

Trei echipe de arbitri din România au fost delegate la meciuri din turul al doilea preliminar din Conference League, care se vor disputa asta-seara.

Andrei Chivulete (foto) va conduce jocul dintre FK Radnički Niš (Serbia) si Gżira United FC (Malta). El va fi ajutat de Sebastian Gheorghe, Andrei Constantinescu (arbitri asistenti) si Iulian Calin (al patrulea oficial). Observator de arbitri va fi Haim Jakov (Israel), iar delegat de joc Lennart Vestervall (Suedia). Partida se va disputa la Nis, de la ora 20:00 (ora Romaniei).

Tot la ora 20:00 va incepe si meciul lui Marcel Birsan (foto), de la Sofia:  CSKA (Bulgaria) – FK Makedonija (Macedonia). Colegi de echipa ii vor fi Radu Ghinguleac, Mircea Grigoriu (arbitri asistenti) si Iulian Dima (rezerva). Hannes Kaasik (Estonia) a fost desemnat observator de arbitri, iar Duško Grabovac (Croatia) – delegat de joc.

O ora mai tarziu, in Israel, Marian Barbu va da startul jocului dintre FK Dynamo Minsk (Belarus) si Hapoel Be’er Sheva FC (Israel), care va avea loc pe terenul celei de-a doua echipe. Mircea Orbulet si Imre-Laszlo Bucsi vor fi arbitri asistenti, iar Lucian Rusandu – al patrulea oficial. Portughezul Lucílio Cardoso Cortez Batista a fost nominalizat ca observator de arbitri, iar francezul Claude Runavot – delegat de joc. Cel care se ocupa de echipa de arbitri la acest meci, din partea Federatiei de Fotbal din Israel, este un roman – Dan Ucenic. Acesta este arbitru asistent in prima liga din Tara Sfanta, unde locuieste de peste 30 de ani, avand dubla cetatenie – romana si israeliana.

Tot in aceasta faza a competitiei, Romania va fi reprezentata si de un observator de arbitri – Augustus Constantin. Fostul arbitru FIFA va superviza prestatia echipei din Elvetia, condusa de Alessandro Dudic, la partida Lechia Gdańsk (POL) – Rapid VienA (AUT). Arbitri asistenti vor fi Jan Köbeli si Efe Kurnazca, iar rezerva Alain Bieri. Delegat de joc a fost desemnat Per Svärd, din Suedia.

Si alti romani vor mai fi implicati la meciurile din aceasta seara: Victor Radu si Octavian Goga au fost desemnati observatori de joc, iar Cristina Trandafir si Andrei Antonie – ofiteri de legatura din partea FRF.

Maccabi Netanya (ISR) – İstanbul Başakşehir (TUR); 19:45
Arbitru: Dario Bel (CRO)
Arbitru Asistent 1: Marjan Tomas (CRO)
Arbitru Asistent 2: Kruno Šarić (CRO)
Al Patrulea Oficial: Tihomir Pejin (CRO)
Observator-Arbitri: Cyril Zimmermann (SUI)
Delegat UEFA: Victor Marius Radu (ROU)

FCSB (ROU) – SK Saburtalo (GEO); 20:30
Arbitru: Jonathan Lardot (BEL)
Arbitru Asistent 1: Florian Lemaire (BEL)
Arbitru Asistent 2: Romain Devillers (BEL)
Al Patrulea Oficial: Jasper Vergoote (BEL)
Observator-Arbitri: Þóroddur Hjaltalín (ISL)
Delegat UEFA: Andrey Medintsev (BUL)
Ofiter de legatura – arbitri: Cristina Trandafir (ROU)

Universitatea Craiova (ROU) – KF Vllaznia (ALB); 20:30
Arbitru: Ondřej Berka (CZE, 2nd Cat)
Arbitru Asistent 1: Matěj Vlček (CZE)
Arbitru Asistent 2: Jakub Hrabovský (CZE)
Al Patrulea Oficial: Pavel Orel (CZE)
Observator-Arbitri: Georgi Yordanov (BUL)
Delegat UEFA: Jānis Mežeckis (LVA)
Ofiter de legatura – arbitri: Andrei Antonie (ROU)

NK Osijek (CRO) – Qyzyljar SK FK (KAZ); 21:30
Arbitru: Anastásios Papapétrou (GRE, 2nd Cat)
Arbitru Asistent 1: Trýfon Petrópoulos (GRE)
Arbitru Asistent 2: Iordánis Aptósoglou (GRE)
Al Patrulea Oficial: Andréas Gámaris (GRE)
Observator-Arbitri: Salustià Chato Ciprés (AND)
Delegat UEFA: Octavian Goga (ROU)

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!