CCA a avut un invitat special la cursul arbitrilor de futsal

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuapr. 12, 2017

Curs-Futsal_12.04.17_c_640x275

Comisia Centrală a Arbitrilor a organizat astazi, la Hotelul “Golden Tulip Times”, din București, un curs de instruire pentru arbitrii din lotul national de fotbal în sală. Invitat special a fost italianul Massimo Cumbo, membru in comisia UEFA de futsal si instructor FIFA pentru arbitri (foto – in tricou, alaturi de Andrei Ionita, presedintele departamentului de fotbal in sala din cadrul CCA). Acesta a prezentat o serie de teme si faze de la Campionatul Mondial disputat anul trecut in Columbia. De asemenea, au fost discutate si cele mai importante faze din campionatul intern.

Curs-Futsal_12.04.17_a_640x853 Curs-Futsal_12.04.17_b_640x853

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!