Augustus Constantin, observator in turul trei al Europa League

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 07, 2019

Augustus Constantin (foto) va fi observator de arbitri la un joc din prima mansa a turului trei preliminar al Europa League. UEFA l-a delegat la partida FC Luzern (Elvetia) – RCD Espanyol (Spania), care se va disputa maine, de la ora 22:00. 

FC Luzern (SUI) – RCD Espanyol (ESP)

8 August 2019, 22:00 – Lucerne (Swissporarena)

Arbitru: Fran Jović (CRO)

Arbitru Asistent 1: Ivica Modrić (CRO)

Arbitru Asistent 2: Hrvoje Radić (CRO)

Al Patrulea Oficial: Igor Pajač (CRO)

Observator – arbitri: Augustus Viorel Constantin (ROU)

Delegat UEFA: Siarhiej Iĺič (BLR)

Fostul arbitru FIFA roman a debutat ca observator international chiar in acest sezon, la un joc din primul tur preliminar al Europa League (mansa I): Patrick’s Athletic FC (Irlanda) – IFK Norrköping (Suedia).

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!