Augustus Constantin debuteaza ca observator international

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiul. 11, 2019
Augustus Constantin (dreapta), alaturi de fostul mare arbitru francez Michel Vautrot, cel care a condus finala Cupei Campionilor Europeni, din 1986, castigata de Steaua Bucuresti in fata Barcelonei

Fostul arbitru FIFA Augustus Constantin (45 ani) va debuta astazi ca observator international, la un joc din primul tur preliminar al Europa League (mansa I). El va superviza prestatia arbitrilor la partida St Patrick’s Athletic FC (Irlanda) – IFK Norrköping (Suedia). Meciul este programat pe stadionul “Richmond Park”, din Dublin, de la ora 21:45 (19:45, locala).

 

St Patrick’s Athletic FC (IRL) – IFK Norrköping (SWE)

Arbitru: Lionel Tschudi (SUI)

Arbitru Asistent 1: Sladan Josipovic (SUI)

Arbitru Asistent 2: Matthias Sbrissa (SUI)

Al Patrulea Oficial: Alessandro Dudic (SUI)

Observator UEFA: Augustus Constantin (ROU)

Delegat UEFA: Isabel Hochstöger (AUT)

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!