Aron Huzu si Octavian Sovre au participat la cursul de instruire pentru arbitrii din Sibiu / FOTO-VIDEO

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariumart. 03, 2022

Sambata, la Sibiu, s-a desfasurat cursul de instruire pentru arbitrii din campionatul judetean. La invitatia presedintelui AJF, Ioan Duma, si a presedintelui CJA, Marian Bordean, au fost prezenti si fostii mari arbitri FIFA Aron Huzu si Octavian Sovre. Acestia au prezentat fiecare cate doua teme: Plasamentul si deplasarea arbitrului / Comunicarea cu jucatorii si limbajul corpului (Aron Huzu), respectiv Ofsaidul / Colaborarea (Octavian Sovre).

Pe langa aceste teme, arbitrii si arbitrii asistenti au sustinut testarea fizica si testarea teoretica. Aceasta din urma a fost tip grila, cu 20 de intrebari.

Foto-Video: AJF Sibiu

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!