Arbitrul de Liga 2 Mihai Amoraritei, premiat la Gala Sportului Campinean / FOTO

Postat de Ionut BorcanNici un comentariudec. 18, 2013

Amoraritei_GalaSpCampinean_1_2013

Vineri, 6 decembrie 2013, s-a desfasurat prima editie a Galei Sportului Campinean, in cadrul careia au fost premiati o serie de sportivi din cel de-al doilea municipiu al judetului Prahova. Printre ei s-a aflat si arbitrul din Liga 2 Mihai Amoraritei.

Absolvent al Facultatii de Educatie Fizica si Sport (Bucuresti) – Specializarea Kinetoterapie -, acesta s-a nascut pe 18 mai 1987, la Campina. Arbitru a devenit in 2005, patru ani mai tarziu promovand in Liga 3. In prezent se afla in Liga 2, unde a ajuns in 2011. 

“M-am simtit onorat sa particip la aceasta gala, sa fiu printre atatia campioni. Sunt mandru ca reprezint municipiul Campina la nivel national. Sunt constient ca mai am multe lucruri de realizat si sper ca prin munca pe care o desfasor sa imi ating obiectivele. Multumesc tuturor celor care au fost alaturi de mine de-a lungul timpului!”, a declarat Mihai Amoraritei pentru ScoalaDeArbitri.Ro.

 

Amoraritei-Guran_GalaSpCampinean_2013 Amoraritei-microfon_GalaSpCampinean_2013 Amoraritei-trofeu_GalaSpCampinean_2013

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!