Arbitru roman, rezerva unei brigazi din Andorra, la Moldova-San Marino / Preliminarii CM

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuoct. 05, 2013

Moldova-SanMarino_prelimCM

Saptamana viitoare, pe 11 octombrie, se va disputa partida dintre Moldova si San Marino, contand pentru preliminariile Campionatului Mondial. Jocul, programat de la ora 19:00, pe stadionul Zimbru, din Chisinau, a fost incredintat unei brigazi din Andorra.

Ignasi Villamayor se va afla la centru, iar la cele doua linii de margine – Laudino Lopez si Rui Maciel. Interesant este faptul ca al patrulea oficial vine din Romania. Este vorba despre bucuresteanul Radu Petrescu.

O astfel de delegare este un lucru mai putin intalnit pentru acest nivel al competitiei, unde componentii brigazilor sunt, de obicei, din aceeasi tara. 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!