Arbitrii prahoveni nominalizati pentru Programul de Dezvoltare – Liga 4

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiun. 09, 2017

Arbitri-Liga4-Talente-Ph_02.06.17_640x373

Saptamana trecuta a avut loc testarea arbitrilor si arbitrilor asistenti de Liga 4 din Prahova care indeplinesc conditiile de participare la noul Program de Dezvoltare organizat de CCA. La barbati, CJA Prahova a avut repartizate 4 locuri pentru arbitri si 6 pentru arbitri asistenti, in timp ce la femei numarul alocat a fost de 3 arbitri, respectiv 3 asistenti. La testare au participat: 1 arbitru si 9 asistenti – baieti, respectiv 1 arbitru – fete. Dintre cei 11, mai departe vor merge 6: Bianca Giuran (arbitru – femei), Bogdan Mociornita, Alin Ionica, Alexandru Chioibasu, Gabriel Enache si Mihail Pandelea (arbitri asistenti). Pentru a fi inclusi in Programul de Dezvoltare      (editia 2017-2018), ei trebuie sa treaca de faza preliminara, care va avea loc pe 13 iunie, la Ramnicu Sarat. Tot in acest centru se vor prezenta si arbitrii din Covasna, Brasov, Dambovita si Buzau. Ofiteri de dezvoltare pentru cele 5 judete sunt Cristian Nica si Marian Dorobantu.

Conditiile de participare sunt aceleasi din anii precedenti:

– Moralitate

– Sa aiba varsta cuprinsa intre 19 si 28 ani

– Sa aiba categoria I

– Sa fie apt medical

– Sa fi promovat ultimele teste fizice si teoretice sustinute

– Sa fie absolvent de liceu (sau in curs de absolvire, pentru candidatii cu varsta de pana la 20 ani) 

Testele vor fi la fel ca cele de anul trecut :

Test fizic: 4x40m si yoyo/ariet

Test teoretic: test tip grila – 20 intrebari (Legile Jocului + ROAF)

Vezi si:

Debuteaza programul de dezvoltare pentru arbitrii din Liga 4, editia 2017-2018

Imagini de la testarea arbitrilor din Liga 4, zona Arad / Program dezvoltare 2017-2018

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!