Arbitrii din Liga 1, chemati de CCA la o sedinta de analiza si testare fizica / Programul cursului

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariumart. 19, 2015

CCA_Sigla noua_150x94Comisia Centrala a Arbitrilor convoaca arbitrii si arbitrii asistenti din Lotul „Liga 1” (inclusiv arbitrii/arbitrii asistenti femei de pe Lista FIFA) la o sedinta de analiza si testare fizica. Actiunea va avea loc in ziua de 31 martie 2015, la Casa Fotbalului, din Bucuresti. 

Programul cursului:

* 09.00 – 11.00 – Testare fizică

* 13.00 – 18.00 – Sedinta de analiza – Casa Fotbalului 

Testarea fizica consta in

* Test de viteza (6 x40m)

* Testul YO-YO pentru arbitrii si testul ARIET pentru arbitrii asistenti 

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!