Arbitri suedezi la meciul Austria – Romania

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariusept. 06, 2020
Glenn Nyberg (foto: facebook)

Meciul Austria – Romania, din Liga Natiunilor, va fi arbitrat de o echipa suedeza: Glenn Nyberg – Mahbod Beigi, Andreas Söderqvist – Mohammed Al-Hakim.  Alain Hamer (LUX) va fi observator de arbitri, iar Duško Grabovac (CRO) delegat UEFA.

Partida se va disputa maine, pe stadionul „Wörthersee”, din Klagenfurt, de la ora 21:45, si va fi transmisa de PRO TV.

Nascut in 1988, Glenn Nyberg este arbitru international din 2016. Are 24 de jocuri in competitiile europene, dar acesta este primul in Liga Natiunilor. Nu a arbitrat pana acum vreo echipa din cele doua tari.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!