Arbitri din Romania, delegati la patru meciuri internationale

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariunov. 12, 2020
Marcel Birsan (foto: frf)

UEFA a delegat patru brigazi de arbitri din Romania la jocurile programate in acesta saptamana in Europa. Ieri, Sebastian Coltescu a condus amicalul Bulgaria – Gibraltar, alaturi de Mircea Orbulet si Alexandru Cerei. Tot la un amical va oficia si Radu Petrescu impreuna cu Radu Ghinguleac si Mircea Grigoriu: Moldova – Rusia, programat astazi.

Echipa formata din Marcel Birsan – Vladimir Urzica, Mihai Marica – Marian Barbu va arbitra, maine, partida Armenia – Suedia, din calificarile pentru Campionatul European de tineret (2021). Cel care le va nota prestatia va fi portughezul Nuno Castro, in timp ce Michalis Mitas (Cipru) va indeplini rolul observatorului de joc.

Ovidiu Hategan a fost desemnat sa conduca un meci din Liga Natiunilor: Germania – Ucraina (Liga A, grupa 4). Jocul se va disputa pe RB Arena, din Leipzig, sambata, 14 noiembrie, de la ora 21:45 (ora Romaniei). Ca de obicei, colegii sai vor fi: Octavian Sovre, Sebastian Gheorghe (asistenti) si Sebastian Coltescu (rezerva). Observator de arbitri va fi suedezul Martin Ingvarsson, iar de joc cehul Jaroslav Dudl.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!