Alexandru Deaconu, observator la derby-ul sferturilor Ligii Campionilor

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuapr. 10, 2018

Alexandru Deaconu a fost delegat de UEFA observator de arbitri la returul derby-ului sferturilor de finala ale Ligii Campionilor: Real – Juventus (3-0, in tur). Meciul de pe “Estadio Santiago Bernabéu”, din Madrid, se va disputa miercuri, 11 aprilie, de la ora 21:45.

Fostul arbitru FIFA va evalua prestatia brigazii engleze: Michael Oliver – Stuart Burt, Simon Bennett – Martin Atkinson, Andre Marriner – Lee Betts.

Delegat UEFA a fost desemnat neamtul Rainer Koch.

La doar 25 de ani, Michael Oliver (33 ani) devenea cel mai tanar arbitru din istoria Premier League. In actualul sezon are cele mai multe delegari, 26 din 32 de etape, si a acordat 90 de cartonase galbene si 5 rosii. Promovat la finalul anului trecut in categoria “Elita” a arbitrilor europeni, acesta este considerat marea speranta a arbitrajului englez, care nu va avea niciun reprezentant la Cupa Mondiala din Rusia. Partida de miercuri va fi cea mai importanta din cariera sa internationala, inceputa in 2012.

Daca pana acum nu l-a mai observat pe Michael Oliver, Alexandru Deaconu s-a mai intalnit in schimb cu cele doua echipe. Sezonul trecut el a oficiat la meciurile: Dinamo Zagreb – Juventus Torino (grupe CL) si Napoli – Real Madrid (returul optimilor de finala CL).

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!