Alexandru Deaconu, observator in play-off-ul Champions League. La gazde evolueaza un international roman

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 22, 2016

Alex_Deaconu_600x423_frfAlexandru Deaconu (foto: frf.ro) a primit o noua delegare din partea UEFA la un joc din cadrul competitiilor europene. De data aceasta va oficia la o partida din mansa secunda a play-off-ului Ligii Campionilor: Hapoel Beer Sheva (Israel) – Celtic FC (Scotia). Meciul se va disputa maine, pe “Turner Stadium”, din Beer Sheva, de la ora 21:45 (ora Romaniei). Fostul arbitru FIFA roman va superviza prestatia brigazii olandeze formata din: Bas Nijhuis – Rob van de Ven, Charles Schaap – Serdar Gözübüyük, Dennis Higler – Patrick Langkamp. Delegat UEFA a fost desemnat austriacul Christian Schmölzer.

Jocul tur, condus de slovenul Damir Skomina, a fost unul cu 7 goluri si 7 avertismente. Celtic a castigat cu 5-2 o partida in care, la oaspeti, a evoluat ca titular si internationalul roman Ovidiu Hoban.

In acest sezon, Alexandru Deaconu a mai oficiat la doua partide: una in turul 2 preliminar al Champions League (Dudelange – Qarabağ), iar cealalta in  turul 3 preliminar din Europa League (Shkendija – Mlada Boleslav).

Vezi si:

Alexandru Deaconu, observator in Champions League / Turul 2 preliminar

UEL: La Shkendija – Mlada Boleslav observator de arbitri a fost un roman

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!