Alexandru Deaconu, observator de arbitri in grupele Champions League

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuoct. 21, 2015

Alexandru Deaconu_153x200Alexandru Deaconu (foto) a fost desemnat de UEFA sa oficieze ca observator de arbitri la un joc din cadrul grupei G a Ligii Campionilor. Partida s-a disputat ieri, pe “Estadio Dragao”, din Porto.

Vicepresedintele CCA a supervizat prestatia brigazii franceze formata din: Clement Turpin – Frederic Cano, Nicolas Danos – Benoit Bastien, Nicolas Rainville si rezerva Hicham Zakrani.

Scorul final a fost FC Porto – Maccabi Tel-Aviv 2-0.

Intr-un joc in care s-au comis doar 16 faulturi (9-7), Clement Turpin a acordat 4 cartonase galbene (1-3), conform statisticii UEFA. Asistentii au semnalizat 6 ofsaiduri (5-1) si 13 lovituri de la colt (13-0).

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!