Alexandru Deaconu observa o brigada turca in play-off-ul Europa League (retur)

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuaug. 25, 2014

Alexandru Deaconu_240x245Alexandru Deaconu (foto) a fost delegat de UEFA ca observator de arbitri la partida dintre Hajduk Split (Croatia) si Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina), contand pentru returul play-off-ului Europa League. Jocul va fi condus de o brigada din Turcia, formata din: Huseyin Gocek – Mustafa Emre Eyisoy, Orkun Aktas – Mete Klakavan. Observator de joc va fi danezul Benny Jacobsen.

Meciul se va disputa la Split, joi, 28 august, de la ora 20:00. 

Pentru Deaconu aceasta este a treia delegare in actuala editie a Europa League. Precedentele au fost: Rosenborg – Jelgava (scor: 4-0), in mansa I a primului tur preliminar, respectiv Zimbru Chisinau – SV Grödig (scor: 0-1), contand pentru mansa secunda a turului 3 preliminar.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!