Alexandru Deaconu: “Daca vedem un jucator plin de sange, nu e obligatoriu sa dam cartonas rosu”

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuapr. 18, 2015

jucator rapid-sange_dolce_600x360

Prezent joi in studioul Dolce Sport, vicepresedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor, Alexandru Deaconu, a comentat faza de la jocul Rapid – ASA Tg. Mures (scor: 0-2), cand Edu Oriol (foto: dolcesport.ro) a parasit terenul plin de sange dupa un contact cu Feussi.

„Daca vedem un jucator plin de sange, nu e obligatoriu sa dam cartonas rosu. Tot timpul se discuta despre ce ar trebui sa faca arbitrul, dar jucatorii ar trebui sa se gandeasca la urmarile acestor actiuni. De aici ar trebui sa plecam, de la repectul pe care ar trebui sa si-l arate jucatorii intre ei. Mai departe, noi ii instruim pe arbitri cand trebuie sa arate cartonasele, au toate criteriile insusite”, a spus Deaconu la Dolce Sport.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!