VIDEO: Karate, galben – sânge, VAR… eliminare

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuoct. 30, 2020
Captura: SPORTV

Printr-un procedeu desprins parca din karate, un jucător își lovește adversarul cu crampoanele în cap. Inițial, arbitrul îl avertizează, dar după ce vede șangele victimei, revede faza la marginea terenului și elimina jucătorul vinovat.

Conform site-ului infobae.com, faza este de la un joc din optimile de finală ale Cupei Braziliei. Vezi aici!

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!