Veste excelenta pentru arbitrajul romanesc: Istvan Kovacs, promovat in categoria celor mai buni arbitri europeni!

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariudec. 13, 2019

Arbitrajul romanesc a primit o veste excelenta! Dupa un sezon foarte bun, cu meciuri in grupele Champions League si la Campionatul Mondial U 17, Istvan Kovacs (foto: frf) a fost promovat de UEFA in categoria celor mai buni arbitri europeni: „Elite”! La acelasi nivel la care se afla si Ovidiu Hategan!

Nascut pe 16 septembrie 1984, la Carei (Satu Mare), Istvan Kovacs este arbitru international din 2010, an in care devenise cel mai tanar arbitru FIFA din Europa. De altfel, la doar 22 de ani conducea Supercupa României.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!