Teste fizice noi pentru arbitrii din Romania

Postat de Ionut Borcan3 Comentariiian. 10, 2014

CCA_Sigla noua_150x94CCA a anuntat ca la cursul de instruire din februarie 2014 a arbitrilor si arbitrilor asistenti din Liga 1 testarea fizica va consta din urmatoarele probe: 

 

* Pentru arbitri: Testul YO-YO

* Pentru arbitri asistenti: Testul ARIET 

“Aceasta testare va fi considerata o verificare in vederea implementarii noilor tendinte UEFA in ceea ce priveste pregatirea fizica a arbitrilor si arbitrilor asistenti din Romania.”, se mai precizeaza in comunicatul postat pe site-ul frf-cca.ro.  

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!