Kyros Vassaras, observator la finala Champions League

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuiun. 01, 2019

Presedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor, Kyros Vassaras (foto: frf), a fost delegat de UEFA observator de arbitri la finala Champions League. Partida va avea loc asta-seara, de la ora 22:00, pe stadionul Wanada Metropolitano, din Madrid (Spania). Se vor intalni doua echipe din Premier League: Tottenham si Liverpool.

Slovenul Damir Skomina se va afla la centru, iar conationalii sai: Jure Praprotnik si Robert Vukan, la liniile de margine. Spaniolul Antonio Mateu Lahoz a fost desemnat al patrulea oficial.

Danny Makkelie (Olanda) va fi arbitru asistent pentru analiza video (VAR), iar Pol van Boekel (Olanda) si Felix Zwayer (Germania) vor fi adjunctii sai. Pentru ofsaid, VAR va fi Mark Borsch (Germania). Delegat UEFA este scotianul Alan McRae.

Presedinte CCA din iulie 2014, Kyros Vassaras este si membru al Comisiei de Arbitri UEFA.

In Romania, finala Ligii Campionilor va putea fi urmarita, in direct, pe TV DigiSport 1, TV Telekom Sport 1 si Look Plus.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!