Europa League, Optimi, Turul 1 | Arbitrii si observatorii jocurilor

Postat de Ionut BorcanNici un comentariuMar 07, 2013

Joi, 7 Martie 2013, Ora 19:00

Anji – Newcastle United
Arbitru: István Vad (HUN)
Arbitru Asistent 1: Vencel Tóth (HUN)
Arbitru Asistent 2: István Albert (HUN)
Arbitru Aditional 1: Tamás Bognar (HUN)
Arbitru Aditional 2: Mihaly Fabián (HUN)
Rezerva: Zsolt Attila Szpisjak (HUN)
Observator-arbitri: Kaj Østergaard (DEN)
Observator-joc: Zoran Cvrk (CRO)

Joi, 7 Martie 2013, Ora 20:00

VfB Stuttgart – Lazio Roma
Arbitru: Alexandru Tudor (ROU)
Arbitru Asistent 1: Cristian Nica (ROU)
Arbitru Asistent 2: Aurel Onita (ROU)
Arbitru Aditional 1: Pavel Cristian Balaj (ROU)
Arbitru Aditional 2: Radu Marian Petrescu (ROU)
Rezerva: Octavian Sovre (ROU)
Observator-arbitri: Raymond Ellingham (WAL)
Observator-joc: Eggert Magnusson (ISL)

Viktoria Plzen – Fenerbahçe
Arbitru: Gianluca Rocchi (ITA)
Arbitru Asistent 1: Elenito Di Liberatore (ITA)
Arbitru Asistent 2: Gianluca Cariolato (ITA)
Arbitru Aditional 1: Andrea De Marco (ITA)
Arbitru Aditional 2: Mauro Bergonzi (ITA)
Rezerva: Massimiliano Grilli (ITA)
Observator-arbitri: Stefan Ormandjiev (BUL)
Observator-joc: Johan Van Kouterik (NED)

Steaua Bucuresti – Chelsea Londra
Arbitru: Sergei Karasev (RUS)
Arbitru Asistent 1: Anton Averianov (RUS)
Arbitru Asistent 2: Nikolay Golubev (RUS)
Arbitru Aditional 1: Maksim Layushkin (RUS)
Arbitru Aditional 2: Aleksei Nikolaev (RUS)
Rezerva: Dmitry Mosyakin (RUS)
Observator-arbitri: Bo Karlsson (SWE)
Observator-joc: Christian Kofoed (DEN)

Joi, 7 Martie 2013, Ora 22:05

Benfica Lisabona – Girondins Bordeaux
Arbitru: Alon Yefet (ISR)
Arbitru Asistent 1: Danny Krasikow (ISR)
Arbitru Asistent 2: Amihay Yehoshua Mozes (ISR)
Arbitru Aditional 1: Liran Liany (ISR)
Arbitru Aditional 2: Eli Hacmon (ISR)
Rezerva: Oren Bornshtain (ISR)
Observator-arbitri: Peter Jones (ENG)
Observator-joc: Mehmet S. Önen (TUR)

Tottenham – Internazionale Milano
Arbitru: Antonio Mateu Lahoz (ESP)
Arbitru Asistent 1: Pau Cebrián Devis (ESP)
Arbitru Asistent 2: Javier Aguilar Rodríguez (ESP)
Arbitru Aditional 1: Carlos Clos Gómez (ESP)
Arbitru Aditional 2: Carlos Del Cerro Grande (ESP)
Rezerva: Roberto Díaz Pérez Del Palomar (ESP)
Observator-arbitri: Bertrand Layec (FRA)
Observator-joc: Dr. Rainer Koch (GER)

Levante – Rubin Kazan
Arbitru: Antony Gautier (FRA)
Arbitru Asistent 1: Cyril Gringore (FRA)
Arbitru Asistent 2: Fredji Harchay (FRA)
Arbitru Aditional 1: Laurent Duhamel (FRA)
Arbitru Aditional 2: Ruddy Buquet (FRA)
Rezerva: Philippe Jeanne (FRA)
Observator-arbitri: Nuno Castro (POR)
Observator-joc: Dusan Tittel (SVK)

FC Basel – Zenit St. Petersburg
Arbitru: Daniele Orsato (ITA)
Arbitru Asistent 1: Mauro Tonolini (ITA)
Arbitru Asistent 2: Nicola Nicoletti (ITA)
Arbitru Aditional 1: Paolo Valeri (ITA)
Arbitru Aditional 2: Andrea Gervasoni (ITA)
Rezerva: Alessandro Giallattini (ITA)
Observator-arbitri: Ioannis Tsachilidis (GRE)
Observator-joc: Mike Foster (ENG)

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!