VIDEO: Spray-ul arbitrilor, nicio sansa in fata lui David Luiz. Super faza de Champions League :)

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariufeb. 21, 2015

David-Luiz-sterge spuma-600x338

Cei care au urmarit partida dintre PSG si Chelsea (scor 1-1), disputata saptamana aceasta in Champions League, au avut parte de o faza foarte amuzanta. Nemultumit de locul marcat cu spuma de arbitru, pentru executarea unei lovituri libere, David Luiz a sters spuma cu mana, iar Ibrahimovic a mutat mingea mai la stanga. Chiar daca nu a fost vorba decat de cativa zeci de centimetri, brazilianul a avut noroc ca nu a fost vazut de arbitri. Altfel, trebuia sa primeasca un avertisment pentru comportare nesportiva.

PS: Revenind la arbitri, in aceasta situatie munca in echipa nu a functionat. Arbitrul era preocupat de pozitionarea zidului, insa niciunul dintre colegii sai nu a remarcat gestul lui David Luiz. O bila neagra pentru acestia.

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!