VIDEO: Meci amanat in Serie A din cauza ploii torentiale

Postat de Ionut BorcanNici un comentariufeb. 03, 2014

Roma-Parma_amanatDePloaie_02.02.14

“Partida din etapa cu numărul 22 din Serie A Roma-Parma, transmisă ÎN DIRECT de Digi Sport 1 de la ora 16:00, a fost întreruptă din cauza ploii torențiale abătute deasupra stadionului Olimpico din capitala Italiei. Arbitrul Andrea de Marco a luat această decizie în minutul 9 al primei reprize, dat fiind faptul că vizibilitatea devenise imposibilă, iar terenul de joc mustea de apă.”, scrie digisport.ro.

Cum ploaia a continuat “brigada de arbitri a meciului AS Roma-Parma a decis, în urma consultării cu observatorul de joc și cele două echipe, amânarea partidei până la o dată ulterioară.”, mai scrie pe acelasi site.

Click aici pentru video.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!