Vasile Bratu vrea sa devina presedinte al AJF Ialomita: “A venit momentul sa fac un pas in fata”

Postat de ScoalaDeArbitriNici un comentariuaug. 17, 2018

Fost arbitru si observator de prima liga, Vasile Bratu (foto) va candida la functia de presedinte al Asociatie Judetene de Fotbal Ialomita. Contracandidatul sau este tot un fost arbitru, dar de nivel judetean, Rodel Aron. Fost politist, acesta din urma este presedintele Comisiei de Disciplina si Competitii din cadrul AJF.

De profesie economist, Vasile Bratu (50 ani) este in prezent observator de arbitri la nivelul ligii secunde, iar de 8 ani conduce CJA Ialomita.

Mihai Basarab, actualul presedinte, nu va mai candida.

“A venit momentul sa fac un pas in fata. Vreau sa devin presedintele Asociatiei Judetene de Fotbal Ialomita. Prin cariera mea sportiva si experienta profesionala am demonstrat ca pot oferi un mod profesionist de  conducere. Conducatorii cluburilor vor decide ceea ce isi doresc in continuare. M-as bucura sa aleaga programul meu, unul cu proiecte interesante si de actualitate.”, a declarant Vasile Bratu pentru site-ul nostru.

 

© 2010 - 2013 www.ScoalaDeArbitri.ro Toate drepturile rezervate | Orice reproducere parţială sau integrală a conţinutului acestui site, fără acordul în scris al autorului se pedepseşte conform legilor în vigoare. 

~ SITE-URI UTILE ~

Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!Photo of Milford Sound in New Zealand!